O nás


Silvestr Vandrovec Špaček

Nar. 15. 11. 1980 v Motole

Sísa je absolvent Literární akademie a pracovně se věnuje gramatickým i stylistickým korekturám českého jazyka, ať už ve formě titulků, časopisů, knih nebo studentských prací. Občas sám píše, pořádá kulturní večery (HuLiDi, Veggierek aj.) a je členem redakce literárního e-zinu Lemurie a amatérského divadla Misionáři.

Je aktivista za práva zvířat v organizaci Otevři oči (sám je 12 let vegetarián a 3 roky vegan).

Miluje jízdu na svém skládacím kole, svižnou hudbu, filmy Burtona a Kusturici, Červenýho trpaslíka a Linehanovy sitcomy. Je pravdoláskař, hedonista, abolicionista a sluníčkový kryptoanarchista. Bydlí v malém bytě v Praze - Nuslích se svou snoubenkou od 21. března 2012.

Líbila se mu už od jeho první schůzky kolektivu Veggie Parade, která se konala jednoho slunného podzimního odpoledne roku 2009 ve Strašnicích.

 

Tereza Vandrovcová

Nar. 27. 1. 1984 v Podolí

Terka je absolventkou sociologie na Filozofické fakultě UK a v rámci svého oboru se snaží v Česku propagovat obor Animal Studies (je spoluředitelkou organizace The Institute for Critical Animal Studies, Europe). V současnosti dokončuje své Ph.D., přednáší kurz Antropozoologie na FHS UK a vede/oponuje bakalářské a diplomové práce. Kromě toho se jakožto bývalá těžká kuřačka věnuje léčbě lidí závislých na nikotinu (Exkuraci.cz).

Je aktivistka za práva zvířat v organizaci Otevři oči (sama je 11 let vegetariánka a 2 roky veganka). Soucitný přístup ke zvířatům a veganství se snaží lidem usnadnit pomocí webu Soucitne.cz.

Miluje jízdu na svém skládacím kole, svižnou hudbu, filmy Burtona a Kusturici, Červenýho trpaslíka a Linehanovy sitcomy. Je pravdoláskařka, hedonistka, abolicionistka a sluníčková kryptoanarchistka. Bydlí v malém bytě v Praze - Nuslích se svým snoubencem od 21. března 2012. 

Líbil se jí ještě před tím, než se vůbec poprvé setkali (protože Facebook:)