FAQ - otázky a odpovědi na nepoložené otázky


Proč se berete zrovna 21. září 2013?

Bude to přesně rok a půl od chvíle, kdy jsme se dali dohromady a od kdy spolu bydlíme.

Není to brzo?

Máme v tom jasno, tak proč čekat?

Čekáte potomstvo?

Nečekáme (nebo o tom alespoň nevíme).

Proč na Vyšehradě?

Protože je to tam moc hezké a máme to blízko domů. Navíc v ten samý den se tam koná Vegefest, takže doporučujeme (zejména býložravým) hostům, aby dorazili dříve a užili si jeho nabídku (občerstvení prý bude v neplacené části festivalu).

Proč bude obřad večer a ne v poledne, jako je zvykem?

Jednak náš oddávající nemá v poledne čas, jednak se nám líbí představa obřadu při západu slunce a také rádi děláme věci trochu jinak (když už podstupujeme něco tak velmi tradičního). Výhodou je také to, že kamarádi (zvláště ti přespolní) nebudou muset čekat celé odpoledne než začne afterparty.

Proč venku a ne v kostele či na radnici?

Protože máme raději přírodu než kostely a radnice. Kromě toho na svatbu v kostele jsme moc agnostičtí a radnice je pro nás příliš neosobní. Krom toho lidé z radnice nejsou ochotní oddávat o víkendu mimo radnici. Navíc hrozí, že by nás oddával někdo z nesympatické politické partaje :)

Kdo vás bude oddávat?

Petr Samojský z Pražské obce unitářů (sám je ženatý, má dceru, je vegetarián a agnostik).

Proč jste si vybrali zrovna unitáře?

Velmi se nám líbí jejich liberální a nedogmatické pojetí celého duchovního systému i samotného svatebního obřadu  (info zde). Společenství zdůrazňuje svobodu víry a svědomí a odmítá dogmata, která by byla závazná pro všechny. Unitáři v mnoha zemích na světě místo toho dávají přednost tzv. principům, které se netýkají ani tak víry, jako spíš praktických přístupů k víře, vzájemných vztahů a pohledu na svět. Klasické tři unitářské principy jsou: svoboda, rozum, tolerance.

Platí pozvání i na obřad?

Ano, obřad je zcela veřejný a může na něj přijít úplně každý.

Jak se budete jmenovat po svatbě?

Silvestr Vandrovec Špaček a Tereza Vandrovcová (bohužel již dnes není ze zákona možné, abychom oba měli dvě jména ve stylu manželů Garrigue Masaryk a jelikož Vandrovců je mnohem méně (viz online databáze), vybrali jsme takto)

Proč nechcete svatební dary?

Nepřipadá nám to důležité a také domácnost máme plně vybavenou :) Chcete-li nás přesto něčím počastovat, nepohrdneme pomocí s pořádáním veselky - podrobné info o celém dni najdete v sekci OBŘAD.

Kdo vám dělal to krásné svatební oznámení?

Umělec a fotograf Kevin V. Ton. Nakreslil rovněž plakát pro Veggie Parade 2013.

Kde se koná afteparty?

V Café Neustadt, což je nová pobočka Cafe v lese, která se nachází v Novoměstské radnici. K dispozici budeme mít bar v přízemí a DJs s rautem budou v pozemních prostorách.

Předem všechny důrazně varujeme: V PODZEMÍ SI DÁVEJTE POZOR NA HLAVU - mezi jednotlivými místnostmi jsou velmi nízké stropy.

Kdo zahraje na afteparty?

Nejlepší DJové všech dob: Selector Boldrik a MikkiM /příp. Boby Hukot/), doplní je Skočný Pražský Sound. Jejich hudbu si můžete pustit v sekci OBŘAD - úplně dole.

Kdy začíná afteparty?

Zahájena bude po 21 hodině (do té doby se budeme fotit a slavnostně večeřet v úzkém kruhu rodinném).

Jak se tam dostaneme?

Podívejte se na mapy v sekci Místo a čas a také budeme mít koordinátorku, která případné zájemce odvede až na místo :)

Budete opékat sele?

Na oslavě naší lásky skutečně nebudeme opékat sele ani štěně ani jiné děti. Co je tohle za otázky? :)

Co můžeme očekávat za občerstvení na afterparty?

Veškeré jídlo bude veganské. Budou i svatební koláčky čtyř druhů bez jediného vejce a mléka. K pití doufáme hostům nabídneme welcome drinky ve formě piva a vína. Tvrdý alkohol a další nápoje po vyčerpání našich vlastních zásob (piva a vína) si bude muset hradit každý účastník sám.

Proč proboha veganské?

Protože chceme naší lásku oslavit v souladu s našimi hodnotami. Naše důvody k tomuto počínání najdete např. na webu goveg.cz. Ale nemusíte se bát, vzhledem k našemu hedonistickému zaměření nepůjde o žádný asketismus. K jídlu bude např. guláš, chlebíčky apod.

Proč máte na webu sekci O nás? Vždyť se známe!

Tato sekce je určena těm z vás, kteří znají jen jednoho z nás :)